قوانین آموزشی در استرالیا

ساخت وبلاگ
چکیده : قوانین آموزشی در استرالیا در هر کشوری با توجه به عوامل متعددی از جمله سیاست، فرهنگ، نوع اجتماع مر... با عنوان : قوانین آموزشی در استرالیا بخوانید :

قوانین آموزشی در استرالیا

در هر کشوری با توجه به عوامل متعددی از جمله سیاست، فرهنگ، نوع اجتماع مردم آن و... دسته ای از قوانین و مقررات برای آموزش پرورش در آن جامعه تدوین میشود که معمولا جنبه ی اجباری داشته و در مورد همه ی افراد مقیم در آن سرزمین صدق میکند و کسی نمیتواند بر خلاف آنها عمل کند.

فرهنگ مردم استرالیا

در همین راستا کشور استرالیا دسته ای از این عوامل را در فرهنگ کلی کشور تدوین کرده است که به طور کلی می توان از آنها به عنوان قوانین آموزشی در استرالیا تعبیر کرد.

برای تحصیل رایگان در استرالیا و هزینه زندگی در در استرالیا و شرایط تحصیل در استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و در بدو ورود فرد به سیستم آموزشی این کشور مسائلی مانند سن دانش آموز ، نوع دوره  تحصیلی و ... باید به عنوان قوانین آموزشی استرالیا در شروع تحصیلات ، مورد توجه باشد.

شرایط تحصیل در استرالیا

به عنوان مثال سن شروع به تحصیل در دوره  ابتدایی در این کشور 6 سالگی مطرح شده و قبل از کسی نمیتواند در مورد ثبت نام برای این مقطع ، اقدام کند. دوره ی راهنمایی از سال هفتم تا دهم تحصیلی را در برمیگیرد. و به سال دهم و یازدهم تحصیلی فرد، دوره ی دبیرستان اطلاق میشود.

بعد از پایان دوره ی دوازده ساله ، فرد دیپلم پایان تحصیلات و یا همان گواهی ورود به مراکز دانشگاه های استرالیا را دریافت خواهند کرد.

دوره متوسطه در استرالیا

گذراندن دروس زبان ، ریاضی و علوم در طی دوره ی متوسطه برای تمام دانش آموزان ضروری است و یکی از قوانین آموزشی استرالیا  در دوره ی تحصیلی متوسطه محسوب میشود.

ادامه ی تحصیل در مرحله ی قبل از دانشگاه برای تمام دانش آموزان الزامی بوده و همچنین دریافت گواهینامه ی پیش دانشگاهی ، از قوانین آموزشی استرالیا برای ورود به دانشگاه میباشد . که نمره دهی این گواهی تاثیر مهمی را در پذیرش دانشجو در دانشگاه میگذارد.

نحوه آموزش در کشور استرالیا

قوانین آموزشی کشور استرالیا برای آموزش عالی چند اصل را بیان میکند از جمله این که اگر فرد بعد از 2 یا 3 سال بعد از دیپلم موفق به اخذ مدرک  Diploma شود. مدرک کاردانی را پس از پرداخت هزینه تحصیل در استرالیا دریافت میکند.

4 یا 5 سال بعد از دیپلم و گرفتن مدرک Bachelor اخذ مدرک کارشناسی را برای فرد به دنبال دارد.

1 تا 2 سال بعد از دوره ی کارشناسی فرد موفق به اخذ مدرک  Master شده و کارشناس ارشد میشود.

3 سال تحصیلی بعد از فوق لیسانس فرد مدرک phd  دریافت میکند و این مدرک معادل دکترا اعتبار دارد.

براي اطلاعات بيشتر و مشاوره ي تحصيل در خارج از کشور به وبسايت لگال اپلاي مراجعه فرماييد
021-88288200
تحصيل در استرالیا,شرايط تحصيل در استرالیا,تحصيل رايگان در استرالیا,هزينه تحصيل در استرالیا,ادامه تحصيل در استرالیا,اعزام دانشجو به استرالیا,...
نویسنده : ata sharifi بازدید : 13 تاريخ : پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت: 15:49