اجاره خانه و خوابگاه های دانشجویی در اتریش

ساخت وبلاگ
چکیده : اجاره خانه و خوابگاه های دانشجویی در اتریش افراد خارجی که قصد تحصیل در کشورهای خارجی و از جمله ات... با عنوان : اجاره خانه و خوابگاه های دانشجویی در اتریش بخوانید :

اجاره خانه و خوابگاه های دانشجویی در اتریش

افراد خارجی که قصد تحصیل در کشورهای خارجی و از جمله اتریش را دارند قبل از هر اقدامی باید نسبت به آگاهی یافتن در مورد هزینه ها و مخارج مختلف زندگی و تحصیلی در این کشور اقدام کنند . که در صورت اقامت گزیدن در این کشور از لحاظ هزینه ای و گذران زندگی با مشکل مواجه نشوند.

اگرچه تحصیل در بیشتر مقاطع تحصیلی در کشور اتریش رایگان است مانند رشته های پزشکی رایگان در اتریش ولی هزینه های جانبی زندگی روزمره برای افراد مهاجر خارجی وجود دارد که علی رغم اینکه بسیاری از این هزینه ها از طریق بورسیه شدن و کار دانشجویی برای دانشجویان از طرف دولت اتریش تامین میشود ، ولی باز هم افراد نسبت به داشتن آگاهی در مورد تامین معاش و رفاه خود در طول اقامت در این کشور ناگزیر هستند. ما در متن زیر به بررسی تحصیل رایگان در اتریش و شرایط تحصیل در اتریش و هزینه زندگی در اتریش و هزینه تحصیل در اتریش و ویزای تحصیلی اتریش برای تحصیل در اتریش می پردازیم.

هزینه های اضافی در کشور اتریش

علاوه بر هزینه های جاری در این کشور مانند تحصیل در آلمان و تحصیل در کانادا یک سری از هزینه ها هم برای افراد وجود دارد که بصورت هزینه های مقطعی هستند. هزینه هایی از قبیل شهریه دانشگاه، هزینه رهن منزل، هزینه خرید کتاب ، در شمار این فهرست قرار میگیرند.

 

و اما متوسط هزینه های جاری افراد در کشور اتریش بدین شهر برقرار است:

اجاره خوابگاه : بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو

• هزینه اشتراک تلویزیون و اینترنت : ۲۰ تا ۴۰ یورو

• اجاره منزل : بسته به نوع آپارتمان مورد اجاره ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو

• هزینه اشتراک تلفن : متوسط بین ۲۰ تا ۱۵۰ یورو

• برق و گاز : بین ۲۰ تا ۱۵۰ یورو

• رفت و آمد : متغیر ولی بطور متوسط ۵۰ یورو

• خوراک و پوشاک : از ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو

• بیمه درمانی : ۲۴ یورو برای هر دانشجو

 

با توجه به این توضیحات متوسط هزینه برای زندگی در کشور اتریش مبلغی معادل 8 تا 10 هزار یورو برآورد شده است.

 سکونت در آپارتمان بخاطر داشتن هزینه های جانبی مانند برق و اینترنت و امثالهم به نسبت خوابگاه بالاتر است.

بسیاری از دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی در وین برای کاهش هزینه های مسکن  در آپارتمان هایی موسوم به wg  بصورت دو یا چند نفره زندگی میکنند. که هزینه برای هر فرد به نسبت کیفیت و مساحت 150 تا 300 یورو متغیر است.

براي اطلاعات بيشتر و مشاوره ي تحصيل در خارج از کشور به وبسايت لگال اپلاي مراجعه فرماييد
021-88288200
...
نویسنده : ata sharifi بازدید : 8 تاريخ : يکشنبه 13 اسفند 1396 ساعت: 19:47