اجاره خانه و خوابگاه دانشجویی در بلژیک

ساخت وبلاگ
چکیده : اجاره خانه و خوابگاه دانشجویی در بلژیک تحصیل در بلژیک از شرایطی خوبی برخوردار است. هزینه ی تحصیل ... با عنوان : اجاره خانه و خوابگاه دانشجویی در بلژیک بخوانید :

اجاره خانه و خوابگاه دانشجویی در بلژیک

تحصیل در بلژیک از شرایطی خوبی برخوردار است. هزینه ی تحصیل در بلژیک بسیار مناسب است و افراد می توانند به راحتی از طریق کار کردن این هزینه را بدست اورند.اما مسئله تنها این نیست. فردی که تصمیم به ادامه تحصیل در بلژیک یا هر کشور خارجی می گیرد علاوه بر هزینه ی تحصیل باید شرایط مالی مناسب جهت اجاره ی یک خانه و یا خوابگاه دانشجویی در بلژیک را داشته باشد. همچنین هزینه ی لازم جهت خورد و خوراک،حمل و نقل و...را نبایداز نظر دور دانست و در آخر اگر کسی قصد تحصیل در بلژیک با دیپلم و لیسانس  ویا تحصیل در رشته های پزشکی رایگان در بلژیک داشته باشد باید ویزای تحصیلی بلژیک را برای دانشگاه های بلژیک داشته باشد.

اجازه ی کار در مقاطع مختلف

فردی که در مقطع لیسانس در این کشور مشغول تحصیل است 10 ساعت در هفته اجازه ی کار کردن دارد اگرچه این مقدار ساعت در هفته کم است اما تا حدی هزینه ی شهریه و دیگر مخارج را پاسخگوست . فرد با کار کردن در این10 ساعت تقریبا 7 تا9 یورو در هر ساعت کسب می کند. 

در مقطع فوق لیسانس فرد می تواند 20 ساعت کار کند و این مورد در دانشجویان مقطع دکترا به 30 ساعت می رسد. 

هزینه ی تحصیل در بلژیک نیز 700 تا800 یورو می باشد. 

چگونگی اقامت فرد دانشجو در بلژیک

دانشجویان در هنگام تحصیل رایگان در بلژیک می توانند در خوابگاه دانشجویی که دانشگاه به انان ارائه می دهد اقامت کنند. در صورتی که دانشجو نخواهد در خوابگاه دانشجویی اقامت کند می تواند یک خانه در محوطه ی دانشگاه یا خارج از محوطه اجاره کند. این خانه را می تواند با تعدادی از دانشجویان دیگر اجاره کند. 

هزینه های اجاره خانه و خوابگاه در بلژیک

هزینه ی اجاره خانه در کشور بلژیک همانند تحصیل در آلمان و تحصیل در کانادا بستگی به شهر و نوع خانه ی اجاره ای دارد. قیمت اجاره یک اپارتمان که تعداد یک خواب داشته باشد در مرکز شهر 772.69 یورو می باشد. این اپارتمان اگر در شهرک های اطراف باشد 649.04 یورو می باشد.اگر تعداد اتاق خواب های خانه بیشتر باشد و در مرکز شهر باشد هزینه ی اجاره ان بیشتر است. 

براي اطلاعات بيشتر و مشاوره ي تحصيل در خارج از کشور به وبسايت لگال اپلاي مراجعه فرماييد
021-88288200
...
نویسنده : ata sharifi بازدید : 11 تاريخ : چهارشنبه 16 اسفند 1396 ساعت: 18:17