فوق لیسانس و دکتری در فرانسه

ساخت وبلاگ
چکیده : فوق لیسانس و دکتری در فرانسه کشور فرانسه کشوری زیبا در غرب اروپا است. افراد زیادی در سراسر دنیا ه... با عنوان : فوق لیسانس و دکتری در فرانسه بخوانید :

فوق لیسانس و دکتری در فرانسه

کشور فرانسه کشوری زیبا در غرب اروپا است. افراد زیادی در سراسر دنیا هستند که این کشور را جهت ادامه تحصیل در فرانسه انتخاب می کنند. از دلایل انتخاب این کشور جهت تحصیل می توان به دانشگاه ها و سیستم اموزشی عالی،اب و هوای معتدل این کشور و زیبایی های ان اشاره کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه

مقطع کارشناسی به سه دوره تقسیم می شود. این سه دوره شامل L1،L2 وL3  است و دانشجویانی که متقاضی تحصیل رایگان در فرانسه هستند برخلاف تحصیل در کانادا و یا تحصیل در اتریش می بایست هر یک از این دوره ها را با تعداد واحد هایی مکه در ان ها مشخص شده است بگذرانند . مدت کارشناسی در کشور فرانسه 3 تا 4 ساله است که افراد در این بین 10 ساعت در هفته را می توانند در کاری مشغول شوند تا بتوانند هزینه ی تحصیل در فرانسه را خود پرداخت نمایند به ازای هر یک ساعت کاری در فرانسه فرد 7 تا10 یورو به دست می اورد. تحصیل در فرانسه به افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند  توصیه نمی شود در مقطع کارشناسی توصیه نمی شود چرا که اخذ ویزا در این کشور برای این مقطع دشوار است و همچنین اکثر رشته های تحصیلی در این کشور به زبان فرانسوی است بنابراین بهتر است فرد در کشور خود این دوره را بگذراند. افرادی که مایل به اخذ ویزای تحصیلی فرانسه هستند می بایست اولا دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی بوده ثانیا می بایست معدل انها بالای 15 باشد تا شانس اخذ ویزا را داشته باشند.

طول دوره فوق لیسانس در فرانسه

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور مانند تحصیل در آلمان ویا تحصیل در ایتالیا نیست و به این صورت است که گذراندن یک دوره ی 1 ساله و یک دوره ی دو ساله به عنوان پیش نیاز دکتری می گذرانید. زبان رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی و فرانسوی است. جهت اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع باید معدل دیپلم شما بالای 15 باشد. مدت دکترا در فرانسه 3 ساله است که مجددا تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است. در این مقطع فرد اجازه ی30 ساعت کار در هفته را دارد که به ازای هر یک ساعت7 تا 10 یورو دریافت می کند.  

...
نویسنده : ata sharifi بازدید : 9 تاريخ : پنجشنبه 24 اسفند 1396 ساعت: 2:24