قوانین اموزشی اسپانیا

ساخت وبلاگ
چکیده : قوانین آموزشی اسپانیا بر طبق قانون عمومی آموزش و پرورش در اسپانیا مراحل تحصیلی به چهار گروه کلی ت... با عنوان : قوانین اموزشی اسپانیا بخوانید :

قوانین آموزشی اسپانیا

بر طبق قانون عمومی آموزش و پرورش در اسپانیا مراحل تحصیلی به چهار گروه کلی تقسیم می شود:

اولین گروه مقطع پیش دبستانی است در این گروه کودکان سه تا پنج سال قرار دارند. این مقطع در واقع برای اماده سازی کودک برای مقاطع بالا تر است.

گروه دوم شامل دو دسته از کودکان در  دو رده سنی متفاوت است دسته ی اول کودکان 6 تا ده سال و گروه دوم کودکان 11 تا 13 سال هستند. این مقطع برای اموزش پایه ی کودکان است.

مقطع متوسطه در اسپانیا

گروه سوم آموزش متوسطه است(دبیرستان)این دوره به مدت 3 سال طول کشیده  و افراد را برای تحصیل در دانشگاه های اسپانیا اماده می کند. گروه سنی افرادی که در این مقطع تحصیل می کنند بین 14 تا16 سال است. پس از این دوره دانش اموز موظف به گذراندن یک دوره ی یک ساله به نام پیش دانشگاهی است که اگر این دوره را با موفقیت بگذراند  می تواند در دانشگاه شرکت کند. 

در مرحله ی بعد فرد وارد دانشگاه می شود و در چهار مقطع تحصیل می کند. این مقاطع شامل کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا.

دولت اسپانیا نیز به دانشگاه ها مشاوره و توصیه هایی در جهت ارائه ی مدرکی معتبر و اجرای قوانین ارائه می دهد. مدارک معلمین ابتدایی را نیز دانشگاه ها ارزیابی کرده و اعتبار و نتیجه های حاصل از ارزیابی را ثبت می کنند.

شیوه ی اموزش معلمان در اسپانیا

معلمان نیز می بایست تحت آموزشی کلی قرار گرفته تا نحوه ی تدریس و رفتار با کودکان را بیاموزند. چارچوب کلی اموزش معلمین طبق قانون اصلاحات دانشگاه تصویب شده است. معلمین مقاطع متوسطه می بایست دارای مدرکی حرفه ای و تخصصی در قالب 16 تخصص باشند دوره های معلمی حداقل شامل 60 واحد درسی است که طی یک سال تحصیلی به دانشجویان این رشته ارائه می شود درس های این دوره به دو بخش تئوری و عملی تقسیم می شود که شامل دروسی مانند روانشناسی،علوم اجتماعی و... اشاره کرد.

 

جهت کسب اطلاعات بيشتر و مشاوره تلفنی در مورد تحصیل در خارج از کشور با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

شرايط تحصيل در اسپانيا,تحصيل رايگان در اسپانيا,تحصيل در اسپانيا,هزينه تحصيل در اسپانيا,ادامه تحصيل در اسپانيا,اعزام دانشجو به اسپانيا,...
نویسنده : ata sharifi بازدید : 7 تاريخ : شنبه 21 بهمن 1396 ساعت: 18:38