آشنایی با جغرافیای سیاسی، اجتماعی و آموزشی سوئد

ساخت وبلاگ
چکیده : آشنایی با جغرافیای سیاسی، اجتماعی و آموزشی سوئد کشور سوئد با مرکزیت شهر استکهلم در شمال اروپا واق... با عنوان : آشنایی با جغرافیای سیاسی، اجتماعی و آموزشی سوئد بخوانید :

آشنایی با جغرافیای سیاسی، اجتماعی و آموزشی سوئد

کشور سوئد با مرکزیت شهر استکهلم در شمال اروپا واقع شده که داری همسایگی با کشورهای دانمارک،نروژ و خلیج بوتنی میباشد.علاوه بر استکهلم، اوپسالا، گوتنبرگ ،مالمو و لینشوپینگ از دیگر شهرهای بزرگ و اصلی کشور هستند. سوئد  یکی از مهاجرپذیرترین کشور های اتحادیه اروپا محسوب میشود که یکی از دلایل افزایش جمعیت آن ، همین مقوله ی مهاجرت هاست.

حکومت کشور سوئد

حکومت کشور سوئد پادشاهی مشروطه است که به صورت پارلمانی اداره میشود . پادشاه در راس قرار داشته ولی مقام او کاملا تشریفاتی بوده و  عملا نخست وزیر قدرت اجرایی را در دست دارد. در سوئد احزاب سیاسی بسیاری وجود دارد که دارای فعالیت آزادانه هستند. کشور براساس خواست مردم اداره میشود و یک نظام حکومتی قانونی شیوه ی اداره کشور را تعیین میکند . در سوئد تصمیمات سیاسی در سه سطح کمون ها، شهرداری یا شوراهای محلی و استانی و یا دولت گرفته میشوند.

زبان مردم سوئد

زبان مردم این کشور، زبان سوئدی است اما برخی از مردم به زبان فنلاندی هم صحبت میکنند. دین مسیحی بزرگترین دین در سوئد است که بعد از ان اسلام با تشکلی 5 درصدی از پیروان، در رده ی دوم قرار  دارد . کیفیت زندگی در این کشور بالا بوده و به همان نسبت نرخ بیکاری کم است.
سوئد دارای یک جامعه ی مدنی قوی می باشد و فرد میتواند  در انجمن ها ی موجود در منطقه ای که زندگی می کنید با افراد جدیدی  که دارای علایق وسلیقه های مشترک با او هستند عضو شود و درصورتی که برای خود یا یکی از اعضای خانواده اش مشکلی پیش آمد از این انجمن ها درخواست کمک کند.

آموزش در سوئد

آموزش در کشور سوئد از سن 7 سالگی آغاز میشود و به دوره های مختلف پایه، ابتدایی و متوسطه و سرانجام آموزش عالی تقسیم بندی میشود. طول دوره ی ابتدایی تا پایان متوسطه چیزی حدود 9 سال میباشد که اصطلاحا به آن ، دوره ی پیش دانشگاهی اطلاق میشود. افراد بعد از پایان این دوره در انتخاب برای ورود به بازار کار یا مراکز دانشگاهی مختار هستند. آموزش عالی کشور سوئد نیز، خود متشکل از سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری میباشد.

 

جهت کسب اطلاعات بيشتر و مشاوره تلفنی در مورد تحصیل در خارج از کشور با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

شرايط تحصيل در سوئد,تحصيل رايگان در سوئد,تحصيل در سوئد,هزينه تحصيل در سوئد,ادامه تحصيل در سوئد,اعزام دانشجو به سوئد,...
نویسنده : ata sharifi بازدید : 6 تاريخ : شنبه 21 بهمن 1396 ساعت: 20:30