تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و لیسانس

ساخت وبلاگ
چکیده : تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و لیسانس دانش آموزان زیادی از کشور های مختلف بعد از پایان دوره ی متو... با عنوان : تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و لیسانس بخوانید :

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و لیسانس

دانش آموزان زیادی از کشور های مختلف بعد از پایان دوره ی متوسطه و اخذ مدرک این تحصیلات، به دلیل سیستم به روز و قوی مراکز آموزش عالی ترکیه و همچنین کیفیت بالای زندگی و تحصیل در این کشور و موارد بسیاری از این قبیل، عزم رفتن به این کشور را کرده و نیز خواهان ادامه ی تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم  میشوند. 

ادامه ی تحصیلات در ترکیه

دانشجویان ایرانی که ایران را ترک کرده و مقصد ترکیه را برای ادامه ی تحصیلات دانشگاهی انتخاب میکنند ،نسبت به دانشجویان کشورهای دیگر از مزایایی مانند نزدیکی بعد مسافت، اشتراک فرهنگی بالا، نزدیک بودن هزینه های زندگی و ... نیز همراه با تحصیل ، برخوردار میشوند.

یکی از شروط قبولی در دانشگاه های کشور ترکیه برای افرادی که قصد ادامه ی تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم را دارند، علاوه بر داشتن این مدرک، کسب نمره ی قبولی در آزمون های ورودی مختص به هر دانشگاه میباشد.

طول دوره ی تحصیل در ترکیه

طول دوره ی تحصیل در دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی 4 سال است. اما دانشجویان رشته های پزشکی به مدت 6 سال در حال تحصیل خواهند بود.

دانشجویان متقاضی تحصیل در ترکیه با مدرک لیسانس ، اگر بخواهند در دانشگاهی خاص ادامه ی تحصیل بدهند بایستی در آزمون ورودی همان دانشگاه شرکت کنند . چرا که پذیرش در دوره ی کارشناسی ارشد در این کشور از طریق آزمون سراسری نبوده و هر دانشگاه به صورت جداگانه امتحان مخصوصی را برگزار میکند.

لیسانس در ترکیه

دانشجویانی که برای تحصیل رایگان در ترکیه با مدرک لیسانس، اقدام میکنند و در آزمون ورودی دانشگاه ها برای دوره ی کارشناسی ارشد، نمره ی قبولی را کسب کرده و مشغول به تحصیل میشوند . الزاما نیمی از دوره ی تحصیلی را صرف  گذراندن حدود 20 تا 30 واحد درسی میکنند و نیم دیگر این مدت را برای پرداختن به  بحث تحقیق و تحویل پایان نامه اختصاص می دهند.

 

 

جهت کسب اطلاعات بيشتر  با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

شرايط تحصيل در ترکيه,تحصيل رايگان در ترکيه,تحصيل در ترکيه,هزينه تحصيل در ترکيه,ادامه تحصيل در ترکيه,اعزام دانشجو به ترکيه,...
نویسنده : ata sharifi بازدید : 8 تاريخ : چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت: 15:07