تحصیلات تکمیلی در اسلواکی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

تحصیلات تکمیلی در اسلواکی

تحصیلات تکمیلی بالاترین درجه ی تحصیلات دانشگاهی در هر کشوری می باشد. کشور اسلواکی نیز به عنوان کشوری اروپایی ، با داشتن دانشگاه های معتبر در سطح دنیا، انواع مختلفی از رشته ها را در مرحله ی تحصیلات تکمیلی برای دانشحویان ارائه می دهد . که البته تحصیل در دانشگاه های اسلواکی به دلیل برخورداری از کیفیت آموزشی و هزینه های زندگی در اسلواکی، تحصیل رایگان در اسلواکی مورد توجه دانشجویان بین المللی نیز قرار گرفته ست و هر ساه تعداد افرادی که خواهان تحصیل در مرحله ی تحصیلات تکمیلی در اسلواکی هستند، در حال افزایش می باشد.

شرایط پذیرش در دانشگاه های اسلواکی

طبق مقررات ، فرد دانشجو برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اسلواکی نیازمند ارائه دادن مدرک خاص زبان، گواهی اشتغال به تحصیل ندارد و میتواند در صورت پذیرش شدن در دانشگاه های این کشور، برای سایر دانشگاه های اروپایی در خواست انتقالی بدهد. این امر در مورد تحصیلات تکمیلی در اسلواکی هم ، صدق می کند.

دوره ی کارشناسی ارشد در اسلواکی

دوره ی کارشناسی ارشد در اسلواکی به عنوان مرحله ی ابتدایی تحصیلات تکمیلی در اسلواکی در حدود 1 تا 2 سال زمان می برد. زبان آموزش این دوره ، زبان انگلیسی می باشد. برای اخذ پذیرش در دوره ی فوق لیسانس این کشور، دانشجو باید در یک یا چند آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت نماید. که در صورت اخذ نمره ی قبولی در آن آزمون ها ، میتواند به این دوره ی تحصیلی راه یاید.

مقطع دکتری در اسلواکی

از دوره های تحصیلات تکمیلی در اسلواکی ،مرحله ی بالاتر از ارشد ، ، مقطع دکتری در اسلواکی می باشد. دانشجویان در این مرحله نیز بایستی در آزمون های ورودی دانشگاه ها حائز نمره ی قابل قبولی بشوند.  تعلق گرفتن بورسیه های تحصیلی در اسلواکی به دانشجویان مشغول به تحصیل در این دوره، یکی از مزایایی است که دانشجو را در زمینه ی پرداخت هزینه های مربوط به تحصیلش، حمایت می کند. طول دوره ی تحصیلی در مقطع دکتری مابین 3 تا4  سال می باشد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بيشتر  با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

شرايط تحصيل در اسلواکي,تحصيل رايگان در اسلواکي,تحصيل در اسلواکي,هزينه تحصيل در اسلواکي,ادامه تحصيل در اسلواکي,اعزام دانشجو به اسلواکي,...
نویسنده : ata sharifi بازدید : 7 تاريخ : چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت: 16:09