رشته های پرطرفدار در نروژ

ساخت وبلاگ
چکیده : رشته های پرطرفدار در نروژ کشور نروژ یکی از کشورهایی است که درسالیان اخیر به دلیل دانشگاه های نروژ... با عنوان : رشته های پرطرفدار در نروژ بخوانید :

رشته های پرطرفدار در نروژ

کشور نروژ یکی از کشورهایی است که درسالیان اخیر به دلیل دانشگاه های نروژ و شرایط تحصیل در نروژ و هزینه زندگی در نروژ در زمینه ی جذب دانشجوی خارجی  در رشته های مختلف علمی مسیر روبه پیشرفتی را طی کرده است . 

این کشور به دلیل دارا بودن منابع عظیم نفتی و گازی موجود در دریای شمال به عنوان صادر کننده ی بزرگ و به نام در این رابطه شناخته میشود. به همین دلیل در کنار سایر رشته های دانشگاهی ، رشته های مرتبط با حوزه ی کشف و استخراج نفت  در دانشگاه های این کشور مورد توجه بسیاری از دانشجویان و مهندسان رشته ی نفت و گاز قرار گرفته است. به گونه ای که شاید بتوان گفت گرایش های تحصیلی مرتبط با حوزه ی نفت و گاز جزو رشته های پرطرفدار در نروژ شناخته شده و دارای تیم علمی قدرتمند در دانشگاه های این کشور هستند .

برخی از شاخه های جدا شده از دانش مرتبط با نفت و گاز، عبارتند از:

رشته ی بهره برداری از منابع نفتی:

این رشته مورد توجه بسیاری از شرکت های نفتی در دنیا قرار گرفته و نیز یکی از رشته های پرطرفدار نروژ در زمینه ی نفتی میباشد که در ارائه دادن آموزش های این رشته در دنیا سرامد است در این رشته افراد برای به اجرا دراوردن طرح هایی جهت روش های بهینه ی بهره برداری از منابع نفت و گاز آموزش میبینند.

رشته مهندسی مخازن نفتی:

این رشته در هر سه مقطع دانشگاهی برای دانشجویان ارائه میشود. تحصیل در نروژ در این رشته باعث میشود که مهارت های دانشجو در زمینه ی اجرایی کردن روش های بهینه ی تولید نفت و همچنین در زمینه های مطالعات و مدل سازی مخازن نفت و گاز افزایش پیدا کند.

رشته مهندسی اکتشاف نفت:

با تدریس دروس مختلف دالنشجویان را به متخصصانی که در زمینه مطالعات زمین شناسی ، ژئوفیزیکی، ژئوشیمیائی اکتشاف نفت  و امکان سنجی ازدیاد برداشت از مخازن دارای مهارت علمی هستند تبدیل میکند. این رشته نیز درهر سه مقطع دانشگاهی تدریس میشود.

رشته مهندسی حفاری نفت:

با تدریس دروس مرتبط، دانشی را در رابطه با روش های مدرن و جدید نحوه ی استخراج از منابع نفتی به دانشجویان ارائه میدهند.

 

رشته های فوق الذکر با ویزای تحصیلی نروژ در دانشگاه های این کشور نسبت به سایر رشته ها پرطرفدار تر و سرآمد تر میباشند.

براي اطلاعات بيشتر و مشاوره ي تحصيل در خارج از کشور به وبسايت لگال اپلاي مراجعه فرماييد
021-88288200
تحصيل در نروژ,شرايط تحصيل در نروژ,تحصيل رايگان در نروژ,هزينه تحصيل در نروژ,ادامه تحصيل در نروژ,اعزام دانشجو به نروژ,...
نویسنده : ata sharifi بازدید : 15 تاريخ : پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت: 13:41